Souhlasím se shromažďováním a zpracováním souborů cookies, které zpracovává společnost Google v souladu se svými Zásadami. Více informací ZDE. Rozumím

ROYAL CZECH BEER

Vychutnejte si pivo z místa, které je prokazatelně nejstarším pivovarem na Evropském kontinentu. 

Vychutnejte si tekutý šperk z pivovaru v Praze, jehož existence je přes tisíc let stará. 

Vychutnejte si české pivo z Břevnovského kláštera, kde se podle písemných zmínek zlatý mok vařil už v roce 993. 

Ve středu Evropy leží země, jejíž kultura a společnost je pevně spjatá s pivem. 

Češi ho vaří a pijí jako žádný jiný národ na světě. 

Dobře, hodně a dlouho. 

Břevnovský klášter a jeho pivovar je toho nejlepším důkazem. Pyšní se vůbec nejstarší písemnou zmínkou o existenci pivovaru v celé Evropě. Je jasné, že pivo se vařilo a pilo tisíce let nazpátek, ale jen pražský klášter má v dochované kronice zapsanou poznámku o místním pivovaru, který byl založen souběžně se samotným klášterem. V roce 993.

A když dnes stojíte uprostřed klášterního areálu, uvědomíte si sílu a krásu pivní tradice. Nakolik pivo ovlivňovalo a ovlivňuje celý český národ. Co všechno pro něj znamenalo a znamená. Je to likvidátor žízně? Výživný zdroj? Rituální nápoj? Komunikační prostředek? Tmel společnosti? Kulturní modla? Ano, všechny tyto funkce má pro český národ pivo. 

Ano, české pivo je jedno z nejlepších na celém světě. Z jednoho prostého důvodu. Je výtečné, protože se vaří z kvalitních ingrediencí podle tradičních receptur. Jak se ale voda, slad, kvasinky a chmel mohou stát společenským fenoménem, který sdružuje lidi po staletí? Jak se z piva může stát národní symbol?

 

Možná to pochopíte, když v klášterní hospodě dostanete od výčepního skleněný půllitr a podíváte se na tu krásně průzračnou zlatou barvu piva korunovanou nádhernou bílou pěnou… 

Když si přiťuknete a uslyšíte hlasité zvolání “Na zdraví!”… 

A když se napijete a ucítíte hladké pohlazení sladu zakončené nahořklým dozvukem chmelu… 

Tehdy si uvědomíte a pochopíte sílu  fenoménu, o němž v Česku vzniklo tolik knih, písní, filmů… 

Ano, musíte kvůli tomu přijet do středu Evropy. Do České republiky. Do Prahy. Do Břevnovského kláštera. Ale malou ochutnávku si můžete dát už teď. 

 

Vychutnejte si ROYAL CZECH BEER

 

Vybíráme jen poctivé suroviny

Chemické konzervanty a náhražky do pivovaru Royal Czech Beer nepatří. Máme pouze slad, chmel, vodu a kvasnice. Ani moderní postupy a technologie, kterými světové konglomeráty urychlují výrobu a zrání piva, neuznáváme. Víme, že kvalitní pivo potřebuje čas.

A my mu ho dopřáváme. Začíná to dvojím rmutováním a následuje dvoufázová spodní fermentace. Nakonec dlouho a trpělivě čekáme, někdy i několik měsíců, aby mohlo naše pivo správně dozrát. Díky tomu má pak pivo Royal Czech Beer plnou a harmonickou chuť. Přesně takovou, která českému pivu přinesla celosvětový věhlas.

Kromě sladu a piva je pro kvalitu piva zásadní voda. Royal Czech Beer vaříme z měkké pramenité vody pocházející z horských zdrojů. Právě díky její unikátní chuti není možné české pivo uvařit jinde v zahraničí.

A speciální pivovarské kvasnice, které používáme, jsou v Česku rozšířené od poloviny devatenáctého století

Jak děláme pivo? 

 

ROYAL CZECH BEER.cz s.r.o.

Štěpánská 615/24
110 00 Praha 1

tel.: +420 277 771 122
email: info@royalczechbeer.cz